Hlavní kontakt organizace: +420 737 729 282 info@zasklem.com

Mezinárodní den Aspergerova syndromu v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně

Rádi bychom Vás pozvali na 2. ročník osvětové akce, kterou pořádáme u příležitosti MEZINÁRODNÍHO DNE ASPERGEROVA SYNDROMU s cílem upozornit širokou veřejnost na specifika Aspergerova syndromu, jedné z variant Poruch autistického spektra (PAS).
 
Akce proběhne v sobotu 18. února od 10:00 -12:00 hodin ve foyer Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Vstup je volný. Těšit se můžete na zajímavé povídání s odborníky na téma: „NA TVÉ JINAKOSTI NEZÁLEŽÍ, VNÍMÁME POUZE TEBE“…, na čtení z knihy „Neříkej autista, to se nehodí: Z deníku Zrzavé holky“ Natálie Ficencové, mladé autorky na spektru autismu, v podání moderátorky Českého rozhlasu Zlín, Markéty Macháčkové a hudební vystoupení žáků ZUŠ Otrokovice.
V rámci doprovodného programu nabídneme ukázky edukačních pomůcek a odborné literatury, informační materiály o sociálních službách pro lidi na spektru autismu a jejich rodiny či kreativní koutek pro děti.
Čtení v knihovnách s obdobným doprovodným programem se v sobotu 18. února uskuteční také ve spolupráci brněnské pobočky Za sklem o. s.  s Moravskou zemskou knihovnou, pobočky Za sklem o. s. – OLOMOUC s knihovnou Zbrojnice Univerzity Palackého a pražské pobočky Za sklem o. s.  s Národní technickou knihovnou.

Přijďte s námi strávit zajímavé dopoledne do knihovny Františka Bartoše ve Zlíně a dozvědět se více a jinak o „jinakostech“ kolem nás …

Za sklem o. s. – ZLÍN

Dovednosti

Zveřejněno

24. 1. 2023