+420 737 729 282 info@zasklem.com

Mezinárodní den Aspergerova syndromu v Moravské zemské knihovně v Brně

V sobotu 18.2. si brněnská pobočka Za sklem o. s. ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou připomene Mezinárodní den Aspergerova syndromu – jedné z variant poruch autistického spektra (PAS), která celoživotně ovlivňuje všechny oblasti života lidí s touto diagnózou. Akce se uskuteční v Konferenčním sále Moravské zemské knihovny (přízemí).
V čase 10:00–13:00 bude připraven program pro rodiny dětí na spektru autismu – Zábavné a kreativní aktivity. Děti a jejich sourozenci si budou moci vyzkoušet řadu činností, které jim pomohou k rozvoji motoriky, představivosti a pozitivního vztahu ke komunikaci. Tato část programu je určena pro registrované rodiny s dětmi s PAS.
Registrace na e-mailu sevcikova@zasklem.com je možná do 10. února 2023 včetně.
Od 11:00 hodiny bude Michal Bumbálek – herec Národního divadla Brno předčítat přítomným z vybraných kapitol knihy “Neříkej autista, to se nehodí: Z deníku Zrzavé holky” Natálie Ficencové, autorky s Aspergerovým syndromem, která se aktivně věnuje zvýšení povědomí veřejnosti o životě na spektru autismu.
Pro návštěvníky knihovny bude u vstupu připraven osvětový koutek s ukázkou edukačních pomůcek, odborné literatury a informačními materiály o činnosti a službách brněnské pobočky nestátní neziskové organizace Za sklem o. s., které poskytuje lidem s PAS a jejich rodinám.
Vstup na akci je zdarma.
Za sklem o. s. – BRNO
Dovednosti

Zveřejněno

19. 1. 2023